اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
شناسه : 33
18
دکتر جلال جلالی زاده: پخش مصاحبه کاک عبدالله مهتدی در شبکه اینتر نشنال در باره ی حوادث ایام انقلاب در کوردستان وسکوت ایشان در باره نقش افراد مذهبی وبالخصوص مرحوم علامه کاک احمد مفتی زاده که بیست بهمن ماه سالگرد شهادتشان می باشد خلاف انتظار وباورکردنی نبود.
نویسنده : دکتر جلال جلالی زاده منبع : کانال تلگرامی نویسنده
پ
پ
پخش مصاحبه کاک عبدالله مهتدی در شبکه اینتر نشنال در باره ی حوادث ایام انقلاب در کوردستان وسکوت ایشان در باره نقش افراد مذهبی وبالخصوص مرحوم علامه کاک احمد مفتی زاده که بیست بهمن ماه سالگرد شهادتشان می باشد خلاف انتظار وباورکردنی نبود.
قبل از اینکه انتقاد خودم را نسبت به مصاحبه ایشان بیان نمایم .باید از شجاعت ایشان در اعتراف به اشتباهاتشان نسبت به تأسیس حزب کمونیست وبازگشت به اصول پذیرش دموکراسی تقدیر وتشکر کرد .
اما ایراد وانتقاد من نسبت به سکوت ایشان درباره ی نقش مرحوم کاک احمد مفتی زاده در رهبری کوردها واهل سنت در انقلاب است .که اگر هرکسی انکار نماید ایشان نمی تواند نقش بی بدیل او ونیروهای مذهبی اهل سنت را در پیروزی انقلاب نادیده بگیرد.زیرا آقای مهتدی فرزند یکی از علمای برجسته, حقگو,صریح اللهجه ومبارز کوردستان وپدر خانم آقای مفتی زاده است وکاک عبدالله بهتر از هرکسی کاک احمد ومبارزات اورا با رژیم شاهنشاهی می شناسد.لذا لازم بود که حداقل به عنوان یک کورد نقش اورا انکار نمی کرد.
از آن جایی که آقای مهتدی مرام کمونیستی را رهانموده وبه دموکراسی برگشته اند می طلبد به لوازم آن یعنی احترام به رأی دیگران قائل باشند ودر گزارش تاریخ حقی را از کسی ضایع نکنند. آقای مهتدی چندین بار از مرحوم ماموستا شیخ عزالدین حسینی نام برد اما یک بار نامی از مرحوم مفتی زاده نبردند درحالی که رسانه ها ومطبوعات ان زمان وسخن رانی ها ورهبریت آقای مفتی زاده برکسی پوشیده نیست وسخن رانی کاک احمد پس از آیة الله خمینی در قم نشاندهنده ی جایگاه ایشان در انقلاب ایران است که متاسفانه از سوی افراد چپ انکار می شود.
اگر حوادث پس ازانقلاب واشتباهات گروه های چپ در مقابله با نظام نوپا وروانه شدن آنان به کوردستان وجولان دادن آن ها وخلف وعده های سران انقلاب را با مرحوم مفتی زاده نادیده بگیریم .اما نمی توان صداقت ودلسوزی مرحوم کاک احمد را نسبت به ملتش نادیده گرفت که تحمل ده سال زندان وایستادگی ایشان دلیل بر این ادعاست. بنابراین حتی اگر معتقد به دین نباشیم اما دین ومکتب آزادی راقایل بودن مایه افتخار است.
 
دکتر جلال جلالی زاده:

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.