پیام تسلیت استاد کاک حسن امینی بمناسبت درگذشت حاج ماموستا ملا حیدر مصطفوی
15 آبان 1399 - 16:50
شناسه : 1594
19
اینجانب رحلت این بزرگوار را به مسلمانان کوردستان، بخصوص علما و طلاب و دیگر داعیان دینی، بالأخص خانواده و بستگان ایشان تسلیت گفته، از خداوند مهربان برای آن مرحوم عفو و مغفرت، و برای بازماندگان و دوستداران، اجر جزیل و صبر جمیل را خواستارم.
پ
پ

پیام تسلیت استاد کاک حسن امینی بمناسبت درگذشت حاج ماموستا ملا حیدر مصطفوی

بسم الله الرحمن الرحیم

إنّا لله و إنّا إلیه راجعون

درگذشت عالم وارسته، مفسّر قرآن، مؤلف و فقیه آشنا به علوم متداولِ دینی، جناب حاج ماموستا ملا حیدر مصطفوی موجب تأسّف و تأثّر فراوان گردید.

ایشان با نوشتن تفسیر قرآن کریم با زبان عربی، تألیف در فقه اسلامی و زمینه‌های دیگر دینی، و نیز سال‌ها وعظ و نصیحت برای مردم، و حلّ و فصل اختلافات خانوادگی، خدمت معتنابهی به اسلام و مسلمانان در کوردستان نمودند. مهمتر از اینها دارای شخصیّتی متواضع، اهل قناعت و دارای زندگیِ در حدّ مردم عادی بود و حتی میتوان گفت فقیرانه‌تر از آنان زیست. سال‌های طولانی در خانه‌ای محقّر در محلّه‌ی فقیرنشین عباس آباد سنندج روزگار گذراند. که هیچ فردِ مسئول و نیمه مسئولِ پر ادّعای حکومتی و مذهبی، حاضر به انتخاب چنین زندگیِ ساده و بی آلایشی نیست.

این در حالیست که ایشان رئیس هیأت افتای تشکیل شده از سوی حکومت در سنندج و از علمای طراز اوّل کوردستان بودند. شایسته است اینچنین شخصیت‌هایی را ستود. و به دیگر علما و طلّاب دینی توصیه کرد که ایشان را در این خصوصیّات برجسته‌ی اسلامی، اسوه‌ی خویش قرار دهند، اینجانب رحلت این بزرگوار را به مسلمانان کوردستان، بخصوص علما و طلاب و دیگر داعیان دینی، بالأخص خانواده و بستگان ایشان تسلیت گفته، از خداوند مهربان برای آن مرحوم عفو و مغفرت، و برای بازماندگان و دوستداران، اجر جزیل و صبر جمیل را خواستارم.
اللّهمّ اغفرله، وارحمه، و تجاوز عن سیّئاته، و أدخله فسیح جنتک.

حسن امینی
حاکم شرع مردمی کوردستان
مدیر مدرسه علوم دینی امام بخاری سنندج
99/8/15

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.