پاسخ علامه مفتی زاده به آیت الله روحانی/ روزنامه اطلاعات
08 فروردین 1394 - 18:12
شناسه : 1095
1
علامه مفتی زاده طی اعلامیه ای به اظهارات حضرت آیت الله سید محمد صادق حسینی روحانی که طی آن در مورد مذهب رسمی کشور بحث کرده اند و در مطبوعات انتشار یافته است پاسخ گفت .
منبع : روزنامه اطلاعات
پ
پ

سنندج- خبرنگار اطلاعات: علامه مفتی زاده طی اعلامیه ای به اظهارات حضرت آیت الله سید محمد صادق حسینی روحانی که طی آن در مورد مذهب رسمی کشور بحث کرده اند و در مطبوعات انتشار یافته است پاسخ گفت .

در اعلامیه گفته شده: نظر باینکه نشر اینگونه مطالب در مطبوعات اثر وسیعی در ایجاد تفرق در صفوف مردم دارد اینکار خیانتی است به انقلاب اسیلامی مردم ایران لازم می دانم در مورد این مطالب اخیر نیز تذکر دهم. آقای روحانی باید متوجه باشند که هنوز پیش نویس به تصویب نرسیده و مورد اتفاق قانون اساسی، برای توزیع آماده نشده است و هر گونه اظهار نظری در مورد اینگونه پیش نویس ها بی اعتبار است.

بعلاوه در مذاکرات اخیر با مسئولان، باین توافق رسیدیم که برای استحکام هر چه بیشتر پیش نویس قانون اساسی، قبلا باید از هر استان دو نفر نماینده انتخاب و دعوت شوند تا با همکاری آنها پیش نویس مورد قبول قانون اساسی در مطبوعات منتشر شود .

مرحله ای که بعد از این مرحله است عبارت خواهد بود از از اینکه پس از تصویب گروهی که فعلا در کار قانون اساسی فعالیت میکنند و همچنین نمایندگان استانها باید پیش از رفراندوم هم یک بار به تصویب رسیده عموم برای اظهار نظر صاحب نظران گروه های مختلف منتشر شود و بنظر همه برسد و سپس در مرکز مورد مطالعه قرار گیرد و پس از تصویب در این مرحله برای انتشار به روزنامه ها فرستاده و منتشر شو. با توجه به این مسأله نامعقول است کسی از قبل در مورد چگونگی قانون اساسی و محتوی آن اظهار نظر کند در این صورت قانون اساسی آینده جمهوری اسلامی ایران، همان قانون شاهنشاهی خواهد بود .

این قانون شاهنشاهی بود که اسلام را به دو فرقه تقسیم می کرد و در تلاش بود که بین این دو فرقه بوسیله قانون و اعمال دیگر ایجاد کدورت و نفاق کند. هر قانونی که چنین کاری بکند و اسلام را به دسته های مختلف تقسیم بندی نماید و برای یکی از دسته ها امتیازی نسبت به دیگران قائل شود قانونی است همانند قانون شاهنشاهی و کمترین اعتباری ندارد لذا استدعا می نمایم این مطلب از سوی آقای روحانی بار دیگر تکذیب شود و نیز از سوی مراجع ذیصلاح در این مورد تذکراتی به مطبوعات داده شود که قانون اساسی تا از مراحلی که اشاره شد نگذرد و چنین اقدامتی صورت نگیرد هر گونه اظهار نظری در مورد متن آینده قانون اساسی بی اعتبار است. والسلام علیکم ورحمت الله وبركاته. احمد مفتی زاده.

(اطلاعات ۱۳5۸/ ۳ / ۱۷ )

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.