هشدار و پیشنهاد/ روزنامه جمهوری اسلامی
09 فروردین 1394 - 0:07
شناسه : 1136
2
مقاله ای از علامه مفتی زاده این امر را همچنین قوانین انسان دوستانه اسلامی را هنگام ورود آقای خلخالی، همراه با اخطاری شدید اللحن به ایشان تذکر دادم. اما متاسفانه رعایت نشد. و برای عده ای کثیر پس از تحقیق و بازجویی چند ساعته فردی با سهولت تمام. حکم اعدام صادر کردند.
نویسنده : علامه احمد مفتی زاده منبع : روزنامه جمهوری اسلامی
پ
پ

بسم الله الرحمن الرحيم

معمولا پیدایش هر پدیده طبیعی با اجتماعی، با تحول تدریجی همراه است اما گاهی اقتصادهائی جعلی رو میدهد و پدیدهای بطور “زودرس” ظاهر میشود. انقلاب اسلامی ایران، به واسطه نیروی محرکه اش که ایمان و عواطف دینی بود توانست. تمام ملت را یکپارچه به حرکت درآورد. و اکثریت قاطع ارتشیها را که با ملت در این نیرو اشتراک داشتند، از مقابله مورد نظر رژیم طاغوتی با مردم باز دارد. این علت و عللی دیگر که بارها توضیح داده ایم. انقلاب را خیلی پیش از آنکه در آغاز تصور می رفت، بطور “زود رس” به پیروزی بر نظام حاکم رسانید ….. و ما ندیم و دنیائی مشکلات (که معمولا با هر پدهای زود رس مشکلاتی همراه است).

مشکلات بزرگ. عدم تشكل لازم و کافی هم برای اداره شئون آشفته و گسترده. مملکت شاهنشاهی و هم برای مقابله با توطئه های و کار شکنیهای عناصر و گروه های شکست خورده و گرفتاریها و کار شکنیها، روز افزون شده، و متاسفانه نبودن راه جبران از یکسو گروه های سیاسی اسلامی راه از هم دور ساخت، و از سوی دیگر موجب رکود در کارهای اساسی و نیز در بعضی موارد اقدامات و حرکاتی شتابزده و نامشروع کردید که مجموعا این چند عامل انقلابمان را بطور جدی تهدید میکند.. مثلا شمه ای از مشکلات که حل آن جنبه فوریت دارد. به عنوان نمونه :

ا- بسیاری از گروه ها و شخصیتهای سیاسی اسلامی که در کار نهضت، نقشهای مهم بر عهده داشتند یا منزوی شده اند. و یا حتی مجبور بفرار از مملکت میشوند. در حالی که هر گونه اشتباه یا تقصیر، قابل جبران است ؟

۲ – بجای قاطعیت بیشتر در زدودن امتیازات طبقاتی و پاک کردن عوامل و استضعاف از قیافه جامعه که با اجرای چند اصل انقلابی اعلام شده متحقق می گردد شاهد به کندی گراییدن این اقدامات هستیم .

۳- با وجود تذکرهای مکرر، برخورد با حوادث کردستان، از جهاتی نامطلوب است، از جمله :

الف: بارها در اظهارات مسئولان آمده که گروه ها و عناصر مخالف با انقلاب از همه جای ایران ب کردستان آمده و مشکلات اخیر را بوجود آورده اند با این حال گاهی این بدنامی بنام ملت ستم کشیده کرد قلمداد میشود .

ممکن است گاهی با این امر بخواهند خواسته های مشروع ملت کرد را با جنایات ضد انقلابها مشتبه سازند و آن را پایمال کنند .

ب: گرچه همزمان با حوادث پاوه، برای غیر سران توطئه و قاتلان درخواست عفو عمومی اینجانب مورد قبول امام قرار گرفت، ولی این مطلب به مردم بعضی از نقاط مرزها تفهیم یا حتی در باره آنان رعایت نمیشود. و لذا هنوز هم احساس عدم امنیت و نگرانی و فرار از مرزها ادامه دارد. وجود ناهماهنگی میان بعضی از مصادر تصمیم گیری و ناآشنائی آنان نسبت به گرفتاریهای مردم این نگرانیها را بیشتر میکند .

ج: تقریبا تمام کسانی که سران توطئه یا قاتل بودند. پیش از بروز حادثه فرار کرده اند. و غالب کسانی که مانده اند. یا مشمول عفو اند و یا لااقل، مستوجب اعدام نیستند. این امر را همچنین قوانین انسان دوستانه اسلامی را هنگام ورود آقای خلخالی، همراه با اخطاری شدید اللحن به ایشان تذکر دادم. اما متاسفانه رعایت نشد. و برای عده ای کثیر پس از تحقیق و بازجویی چند ساعته فردی با سهولت تمام. حکم اعدام صادر کردند. حتی به عنوان اجرای حد اعدام شرعی، کسانی را محکوم به اعدام میکنند، که اگر جامعه صددرصد اسلامی و پاکیزه و سالم هم باشد. چنین احکامی نیز صادر نمیشود. برای جلوگیری از این اعمال. از دفتر امام درخواست فرستادن چند نفر قاضی کردم که آقای خلخالی به تنهائی کار نکند ( اما باز این اقدام موثر نبود. تا ناچار مجدد خواهش کردم. که امام شخص دیگر را به عنوان قاضی شرع دادگاه انقلاب به کردستان بفرستند).

د: عده ای ناشناس در نزدیکی نقده دست بجنایتی وحشیانه زدند و عده ای پاسدار را کشتند در برابر این عمل گروهی بنام “پاسدار نقده” به “ده قارنه” حمله میکنند و بسیار فجیع و ننگین، دست به کشتار اهالی بی دفاع می زنند و متاسفانه هنوز اقدامی جدی صورت نگرفته که عاملان جنایت شناخته شوند و به کیفر اعمال خود برسند .

این مسائل و بسیاری مشکلات دیگر که در همه شئون و حتی در کار گذراندن قانون اساسی وجود دارد برای ذات انقلابی اسلامی ایران و یا لااقل برای تداوم صحیح آن خطری است که شخصیت استثنائی امام و نفوذ عمیق ایشان در عموم، مانع از بروز آثار مرگبار آن می باشد. اما اگر از هم اکنون چاره ای نیندیشیم خدا ناکرده پشیمانی سالهای آینده بسیار سنگین خواهد بود ….. و تنها راه چاره ای که به نظر اینجانب ممکن است وحدت و قدرت و صمیمیت آغاز انقلاب را تجدید کند این است که :

امام هیاتی از چهره های مختلف مورد اعتماد را ماموریت دهند. که با ایجاد مرکزی در تهران یا قم. تمام وقت و امکان خود را بکار گیرند در :

١- تلاش برای ایجاد تفاهم و هماهنگی هر چه بیشتر گروه های اسلامی با یکدیگر و با مسئولان امور، که این امر زمینه سوء استفاده از بازار آشفته را، از توطئه گران نیز میگیرد. … و قدرت پیشرفت منطقی انقلاب را مضاعف میسازد .

۲- اعزام گروه هایی برای مناطق مختلف و استفاده معقول وجدی از نتایج تحقیقات این گروه ها و دیگران در رفع گرفتاریها و کمبودها و برآوردن خواسته ها، با ترتیب دادن اصولی فوری و اسلامی، برای رفتار با مردم مناطق مختلف .

۳- همکاری مستمر چند نفر از افراد این هیئت که دارای دیدها و معلومات و اطلاعات گوناگون باشند، باشورای انقلاب تا حرکت این شورا، دوری سریعتر پیدا کند.

و در هر حال خدا همه را در اخلاص و صمیمیت با اسلام و مسلمانان توفیق دهد.

پنجشنبه ۵۸/ ۹ / ۲۲ احمد مفتی زاده

جمهوری اسلامی ۱۳۵۸/ 7 / ۳۱ )

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.