مفتی زاده: من کاندیدای ریاست جمهوری نیستم/ روزنامه اطلاعات
08 فروردین 1394 - 18:18
شناسه : 1098
2
مسأله کاندیدا شدن من جهت ریاست جمهوری که از طریق رادیوهای مسکو و لندن عنوان آن شده است برای منحرف کردن اذهان و افکار عمومی است تا خیال کنند من برای رئیس جمهور شدن مبارزه کرده ام. این مطلب اصلا صحیح نیست و من آن را قبول نخواهم کرد.
منبع : روزنامه اطلاعات
پ
پ

سنندج- خبرنگار اطلاعات: علامه مفتی زاده پس از بیست و پنج روز دوری از کردستان وارد سنندج شد و مورد استقبال عده کثیری از مردم شهرهای کردستان قرار گرفت. وی در جمع استقبال کنندگان در میدان آزادی سنندج پیرامون دانشگاه کردستان و خودمختاری این استان سخن گفت و اظهار داشت: “خودمختاری همه استان ها از جمله کردستان باید در قانون اساسی پیش بینی شود. طرح مساله خودمختاری موجب شده است که در بعضی از نقاط کردستان بین برادران شیعه و سنی اختلافاتی رخ دهد. من به آن نقاط رفتم و برای آنها توضیح دادم که در منطقه وسیع کردستان سنی و شیعه با هم زندگی میکنند و خودمختاری کردستان برای همه مردم این منطقه است “

وی افزود: ” اساسا خود مختاری کردستان بدین معنی نیست که شایع کرده اند غیر کردها حق زندگی در کردستان را نخواهند داشت. این شایعات از سوی ضد کردها و نژاد پرستان منتشر میشود. حس ناسیونالیستی خود را برای حفظ کردستان نگاه خواهیم داشت ولی غیر کردها هم تا زمانی که بخواهند در کردستان زندگی کنند قدمشان روی چشم ماست. بویژه خدمات و تخصص های آنها برای ما ارزشمند است “.

وی اضافه کرد: ” مسأله کاندیدا شدن من جهت ریاست جمهوری که از طریق رادیوهای مسکو و لندن عنوان آن شده است برای منحرف کردن اذهان و افکار عمومی است تا خیال کنند من برای رئیس جمهور شدن مبارزه کرده ام. این مطلب اصلا صحیح نیست و من آن را قبول نخواهم کرد.

(اطلاعات ۱۳۵۸/ ۳ / ۱۷ )

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.