محکومیت حمله‌ی ارتش ترکیه به ملت مظلوم و بی‌دفاع کورد سوریه
19 مهر 1398 - 10:24
شناسه : 146
26
بیانیه‌ی حرکت مکتب قرآن کوردستان: اکنون نیز پس از قتل عام و اشغال عفرین، ارتش لاییک ترکیه، ناجوانمردانه و در جنگی کاملا نابرابر، کوبانی سربلند و بخشهای دیگری از خاک کوردستان سوریه را آماج حملات وحشیانه‌اش قرار داده است.
نویسنده : اسلام کرد
پ
پ

متن کامل بیانیه مکتب قرآن کردستان به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَالنَّصَارَىٰ أَوْلِيَاءَ ۘ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ ۚ وَمَن يَتَوَلَّهُم مِّنكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ.
ای کسانی که ایمان آوردید! یهود و نصاری را به دوستی بر نگزینید، آنان دوستان یکدیگرند، و کسانی که از شما با آنها دوستی کنند، از آنها هستند، هماناخداوند گروه ستمکار را هدایت نمی کند.

با آغاز انقلاب مردم سوریه علیه دیکتاتوری رژیم خونخوار و بعثی اسد، این کشور تبدیل به عرصه‌ی رقابتهای پیدا و پنهان قدرتهای مختلف جهانی و منطقه‌ای شد. گروههای متعدد مسلح، با پول و اسلحه‌ی حامیان پیدا و پنهان‌شان، زمینه‌ی حضور و دخالت نظامی کشورهایی مثل روسیه و آمریکا را فراهم آوردند  و قدرتهای جنایتکار، بهانه‌ای برای نابودی انقلاب به حق مردم مسلمان این کشور اسلامی و کشتار بیش از نیم میلیون بیگناه و، آواره‌گی میلیون ها انسان مظلوم را پیدا کردند.
در جریان انقلاب سوریه، کوردهای این کشور، پا به پای سایر مناطق، برای احقاق حقوق از دست رفته‌ی خود قیام کردند؛ و البته همه میدانند که کوردهای مظلوم در حکومت بعثی سوریه، از داشتن حق شهروندی و شناسنامه محروم بودند.
این ملت ستمدیده، به رغم این اندازه از محرومیت، در جلو  چشمان حیرت‌زده‌ی جهانیان و با دستانی خالی، ایستادگی کردند. صحنه های مقاومت قهرمانانه‌ی زنان و مردان کوبانی و جلوگیری چندین هفته‌ای اردوغان و ارتش ترکیه، از رسیدن هر نوع کمکی به این ملت قهرمان، هنوز در یاد و خاطره‌ها مانده و تا ابد هم خواهد ماند.
هدف ملت کورد از این همه مقاومت و جانفشانی، تنها بهره‌مندی از حقوق انسانی و شهروندی خود بوده و هست.
آنان دنبال آزادی، داشتن حق انتخاب و حفظ سرزمین آباء و اجدادی خود هستند.
به هیچ وجه اهل تجاوزگری نیستند و آغازگر حمله به هیچ‌ کشوری  نبوده‌اند. مردمانی صلح دوست، شجاع واکثریت قریب بەاتفاق آنان  دارای باورهای اسلامی قوی و ریشه‌دار هستند.
اما در یک قرن گذشته، هویتشان انکار شده و دائما مورد ظلم و تجاوز قرار گرفته‌اند.
انفال ( ژینوساید ) شده‌اند و آواره گشته‌‌اند.
در حکومت لائیک ترکیه، ترک کوهی خطاب میشدند و در عراق بمباران شیمیایی شدند‌. لابد همه به یاد دارند که در عملیات موسوم به انفال، صدام حسین ۱۸۲ هزار زن و مرد و پیر و جوان را کشتار نمود و بیش از هزار روستا را با خاک یکسان کرد و حتی چشمه‌های آب را بتن کرده و خشکاند، تا  مصداقی روشن از « لیهلک الحرث و النسل » شکل بگیرد.
اکنون نیز پس از قتل عام و اشغال عفرین، ارتش لاییک  ترکیه، ناجوانمردانه و در جنگی کاملا نابرابر، کوبانی سربلند و بخشهای دیگری از خاک کوردستان سوریه را آماج حملات وحشیانه‌اش قرار داده  است.
مکتب قرآن کوردستان، با محکوم کردن شدید این جنایات ضد بشری، از همه‌ی انسانهای آزاده و علی‌الخصوص ملت مسلمان کورد میخواهد که موارد ذیل را دائما مد نظر داشته باشند:
۱- پ‍ُشت بستن و دلخوش‌کردن به وعده‌های دروغین قدرتهای مختلف استعماری، سرابی بیش نیست. همه دیدید که در جلسه‌ی ۱۸ مهرماه ۱۳۹۸ شورای امنیت سازمان ملل متحد، آمریکا و روسیه مانع از صدور حتی یک بیانیه‌ی خشک و خالی در محکومیت این تجاوزگری آشکار شدند.
۲- تنها راه نجات هر ملتی، از جمله ملت مسلمان کورد، اتحاد و همدلی و کنار گذاشتن اختلافات، و جمع شدن حول مشترکات است.
همه باید با تمرکز بر روی منافع و مطالبات به حق ملت کورد، اختلافات حزبی و جناحی را کنار گذاشته و با عبرت گرفتن از تاریخ دور و نزدیک کوردستان، برای آینده‌ای بهتر تلاش کنیم.
۳- دین مبین اسلام، حق آزادبودن و حق تعیین سرنوشت را برای همه‌ی انسان‌ها، از جمله ملت کورد به رسمیت شناخته و آیات متعدد قرآن و احادیث نبوی، بیانگر این واقعیت هستند.
پس با درک عمیق و درست از شرایط امروز و نگاه نقادانه به اوضاع فعلیِ مناطق کورد نشین، از جمله سرانجام رفراندوم کوردستان عراق، با اتکاء بر خداوند قادر متعال، راه درست را با استقامت و پایداری، تا رسیدن به همه‌ی حقوق شرعی و عرفی و قانونی خود، باهم طی خواهیم کرد.

شورای مکتب قرآن کوردستان

جمعه 19 مهرماه سال ۱۳۹۸ شمسی برابربا19 ڕەز بەر2719کوردی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.