محکومیت جنایات حکومت بعثی سوریه در کشتار مردم بیگناه غوطه‌ی شرقی و سایر مناطق جنگ زده‌ی این کشور
11 اسفند 1396 - 13:49
شناسه : 39
17
بیانیه‌ی مکتب قرآن کردستان آنچه این روزها در سوریه و علی الخصوص در غوطه‌ی شرقی میگذرد، بر کسی پوشیده نیست .قتل‌عام و کشتار مردم بی‌گناه و بی‌دفاع، نابودی حرث و نسل، و در یک کلام، جنایت علیه بشریت به بهانه‌های واهی از جمله مبارزه با تروریسم، کاملا عریان و آشکار است.
نویسنده : اسلام کرد
پ
پ

بسم‌الله الرحمن الرحیم
“من لم یهتمّ بٲمرالمسلمین فلیس منهم”
مردم مسلمان و آزاده! علما و داعیان دین! مسئولین احزاب و تشکلها ! سران حکومت‌های دینی و غیر دینی! سیاستمداران و مدعیان دفاع از حقوق بشر!

آنچه این روزها در سوریه و علی الخصوص در غوطه‌ی شرقی میگذرد، بر کسی پوشیده نیست .قتل‌عام و کشتار مردم بی‌گناه و بی‌دفاع، نابودی حرث و نسل، و در یک کلام، جنایت علیه بشریت به بهانه‌های واهی از جمله مبارزه با تروریسم، کاملا عریان و آشکار است.
قدرت‌های بزرگ استعماریِ ضدّ انسان و انسانیت، ضدّ دین و ارزشهای اخلاقی،قرنها است در حال توطئه و تلاشند که چنین قتل‌گاه‌هایی را در سرزمین‌های اسلامی به راه اندازند. تا از یک طرف انتقام شکست‌های تاریخی خود را از مسلمانان بگیرند و از دیگر سو با فروش اسلحه وادوات ویرانگرجنگی، جیب خود را از دلارهای حاصل از منابع غنی و خدادادی ممالک اسلامی پر نمایند. همچنین به بهانه‌ی حفظ امنیت ومسایل دیگر،حضور نامشروع خود در منطقه را مشروعیت بخشیده وپس ازتخریب کامل کشورهای اسلامی ازقبیل عراق و سوریه و یمن و…، مثل دایه‌ی مهربان‌تر از مادر، به نام بازسازی، منابع غنیِ زیرزمینی ملل اسلامی را غارت نمایند.
البته این جنایت‌ها و غارت و چپاولها، بدون همراهی و همکاری برخی حکومت‌های مزوّر و ضد انسانی منطقه، صورت نگرفته و نخواهدگرفت.
پیام آور عدالت و شجاعت، وظیفه‌ی هر مسلمانی را، اعم از فرد و جمع درحدیث مبارک ذیل به روشنی تبیین و تعیین فرموده است:
« مَن رأى مِنكُم مُنكرًا فليغيِّرهُ بيدِهِ ، فإن لَم يَستَطِع فبِلسانِهِ ، فإن لم يستَطِعْ فبقَلبِهِ . وذلِكَ أضعَفُ الإيمانِ.»
بنابراین،بر هر مسلمانی واجب است تا با توجه به مفاد حدیث شریف نبوی، با رعایت ترتیب، و بر اساس توان و وسع، با عمل به دستور صریح و روشن پیامبر اسلام- صلی الله علیه و آله و سلم – مبنی بر مقابله با منکر، در مسیر مبارزه با این « منکرِ » شنیع و این جنایات هولناک و ضدّ بشری و ضدّ دینی، قرار گرفته و در حد مقدور، اقدام لازم را به انجام برساند.
روشن است که رعایت ترتیب ادای این وظیفه‌ی دینی و انسانی، در خود فرمان، مصرّح است.
پس هر فردی، یا هر حزب و جریان وحکومتی، که مدعی دینداری و پیروی از اسلام باشد، و بتواند در عمل و با توسّل به قدرت، با این جنایت‌ و نسل کشی مقابله کرده و به آن پایان دهد، اما با سیاست بازی و دروغگویی، اقدامی نکند،بنابه تصریح دوحدیث سابق الذکر،بهره ای ازاسلام وایمان ندارند،ونزد الله و در پیشگاه ملت‌ها وبویژه مردم مظلوم سوریه، مسئول بوده و قطعا نزد وجدانهای بیدار و همچنین ازجانب اللهِ منتقم، شدیداً بازخواست و مؤاخذه خواهند شد.
در ضمن نباید فراموش کرد که دراسلام حامیان با عاملان ظلم وجنایت ،دارای مسئولیّت مشترک هستند.
درپایان،مکتب قرآن کردستان همه‌ی تجاوزها، جنایات و قتل‌عام‌های صورت گرفته وخرابی هاو ویرانی‌های ایجاد شده در سوریه ،مخصوصا غوطه‌ی شرقی در اطراف دمشق را شدیداً محکوم کرده و بر عاملان و آمرانِ ستمکار این فجایع غیر دینی و غیر انسانی، لعنت و نفرین میفرستد.

شورای مکتب قرآن کردستان

11\12\96

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.