سخنرانی كاك‌ احمد مفتی زاده در حضور آیت الله خمینی در مدرسه فیضیه قم/ اسفند 57
22 فروردین 1399 - 21:24
شناسه : 1379
20
مختصری از سخنرانی کاک احمد مفتی زاده در تاریخ دهم اسفند 1357 و در حضور آیت الله خمینی در مدرسه فیضیه قم.
پ
پ

مختصری از سخنرانی کاک احمد مفتی زاده در تاریخ دهم اسفند 1357 و در حضور آیت الله خمینی در مدرسه فیضیه قم.

این سخنرانی در نواری با همین عنوان و به شماره 104 در آرشیو سخنرانی های کاک احمد وجود دارد.

می توانید مختصری از متن این سخنرانی را در اینجا مطالعه می کنید:

بیشتر بخوانید: گزارش روزنامه اطلاعات از سخنرانی احمد مفتی زاده در فیضیه قم و در حضور آیت الله خمینی

روزنامه اطلاعات

برادران‌ مسلمان‌! خواهران‌ مسلمان‌!

وضع‌ اين‌ مدرسه‌ فيضيه‌ در شانزده‌ سال‌ قبل‌ غير از وضعي‌ بود كه‌ حالا دارد، همين‌ مرد بزرگ‌، امام‌ انقلاب‌ ايران‌، خميني‌، شانزده‌ سال‌ قبل‌ از مدرسه‌ فيضيه‌ به‌ ط‌اغوت‌ دوران‌ آريامهر، فرمان‌ داد كه‌ دست‌ از ادعاي‌: «نا ربكم‌ الاعلي»‌ بردارد. اما ط‌اغوتها گوشي‌ ندارند كه‌ حق‌ را بشنوند. جوابي‌ كه‌ ط‌اغوت‌ به‌ امام‌ انقلاب‌ داد، كشتار بود.

چه‌ بسيار كشتند از جوانان‌ با ايمان‌ مدرسه‌ فيضيه‌، و از همه‌ مجاهدان‌ در تمام‌ مدارس‌ ديني‌ و در سراسر ايران‌، اما شانزده‌ سال‌ گذشت‌ و تذكرات‌ امام‌ به‌ وقوع‌ پيوست‌، در خط‌اب‌ شانزده‌ سال‌ قبل‌ امام‌، كه‌ از راديو پخش‌ مي‌شد، شنيدم‌ خط‌اب‌ فرمودند به‌ آريامهر، كاري‌ نكن‌ كه‌ وقتي‌ از ايران‌ بيرون‌ مي‌رود ملت‌ خرسند باشند، اما نشنيد و امروز اين‌ همه‌ هل‌هله‌ و شادي‌ از آن‌ است‌ كه‌ ط‌اغوت‌ رفت‌ و امام‌ برگشت‌. ديو چو بيرون‌ رود، فرشته‌ درآمد.

احمد مفتی زاده در فیضیه قم
احمد مفتی زاده در فیضیه قم

برادران‌! خواهران‌!

امت‌ اسلام‌، امت‌ واحد بود. حكومت‌ شوري‌ و دولت‌ خلافت‌ به‌ وسيله‌ شاهنشاهي‌ اموي‌ از بين‌ رفت‌، امت‌ واحد به‌ گروهها و فرقه‌ها متفرق‌ شد.

«بدا الاسلام‌ غريبا و سيعود كما بدا، فط‌وبي‌ للغربا»

شاهنشاهي‌ از اموي‌ تا امروز، در دسيسه‌ بودند كه‌ اسلام‌ را از مردم‌ بدزدند و ديانتي‌ ساختگي‌ به‌ جاي‌ آن‌ تحويل‌ مردم‌ دهند. اما صدق‌ رسول‌ الله‌ (ص) كه‌ فرمودند: «لايزال‌ ط‌ائفه من‌ امتي‌ ظ‌اهرين‌ علي‌الحق‌، حتي‌ ياتي‌ امرالله‌»

در هر زماني‌ بودند انسانهائي‌ كه‌ در برابر ط‌اغوتها قيام‌ كردند، خرافات‌ را از قيافه‌ اسلام‌ زدودند، ملت‌ متفرق‌ را به‌ وحدت‌ دعوت‌ كردند. در همين‌ ايران‌، وحدت‌ مسلمانان‌ بود كه‌ موجب‌ شد بار ديگر تاريخ‌ زنده‌ شد، و ط‌اغوت‌ از سرزمين‌ اسلام‌ بيرون‌ رفت‌.

برادران‌!

با وحدت‌، با تجديد حيات‌ اسلامي‌، باز اسلام‌ غالب‌ شد و دشمن‌ مغلوب‌. اما تمام‌ حربه‌ها هنوز از دست‌ دشمن‌ نيفتاده‌ است‌، گرچه‌ در سنگرهاي‌ قدرت‌ و نيرو شكست‌ خودره‌، اما باز از راههاي‌ گوناگون‌ در تلاش‌ است‌ كه‌ بتواند ما را از مسير اسلام‌ منحرف‌ سازد. اكنون‌ بسيار نامط‌لوب‌ است‌، بسيار بي‌ انصافي‌ است‌، بسيار دور از مروت‌ است‌ كه‌ در اين‌ بامداد پيروزي‌ انقلاب‌ افرادي‌ در مملكت‌ ما باشند كه‌ فريب‌ نداهاي‌ دشمن‌ را بخورند.

برادران‌!

خوانديد كه‌ روزنامه‌اي‌ گفت‌: كه‌ آمريكا دارد در ايران‌ ماركسيست‌ را تبليغ‌ مي‌كند، و شايد تعجب‌ كرديد، اما تعجب‌ ندارد، آمريكا در ايران‌ از لحاظ‌ نظ‌امي‌ شكست‌ خورد، و اكنون‌ به‌ دسيسه‌هاي‌ ديگر متوسل‌ مي‌شود، و فهميده‌ كه‌ ممكن‌ است‌ با ماركسيسم‌ انسانها را تحريك‌ كنند و از راه‌ درست‌ فهميدن‌ و درست‌ رفتار كردن‌ به‌  راه‌ آشوب‌ و هرج‌ و مرج‌ بكشانند، اين‌ است‌ كه‌ آمريكاي‌ به‌ ظ‌اهر در برابر اردوگاه‌ ماركسيسم‌، امروز در ايران‌، ماركسيسم‌ را بنا به‌ ادعاي‌ (…) تبليغ‌ و تشويق‌ مي‌كند، چرا؟ به‌ خاط‌ر اينكه‌ ما را با شكست‌ مواجه‌ كند.

برادران‌! هموط‌نان‌!

 انقلاب‌ اسلامي‌ كارهاي‌ زيادي‌ دارد بكند، اما به‌ مقتضاي‌ مَثَل‌ زبان‌ كردي‌ خودمان‌: سالانتان‌ خاياندوه‌، مانانيش‌ بخائين‌. سالها نه‌، هموط‌نان‌ ما قرنها زجرو مشقت‌ تحمل‌ كرديم‌، بايد ماهها تحمل‌ كنيم‌ تا انقلاب‌ اسلامي‌ خرابي‌ قرنها را به‌ آبادي‌ تبديل‌ كند.

هموط‌نان‌!

بعضي‌ از اصول‌ اساسي‌ اسلام‌ و انقلاب‌ اسلامي‌، اين‌ است‌ كه‌ تفرق‌ دوباره‌ به‌ وحدت‌ تبديل‌ شود. تمام‌ دانشمندان‌ آگاه‌ اسلام‌ در ايران‌ دور هم‌ بنشينند، صرف‌ نظ‌ر از تفرق‌، صرف‌ نظ‌ر از عنوان‌ تسنن‌ و تشيع‌، و اينها مسائل‌ مملكت‌ را بررسي‌ كنند و با استنباط‌ از كتاب‌ و سنت‌ مسلم‌ قانون‌ اساسي‌ را تدوين‌ كنند، و بعد حقوق‌ تمام‌ ملتهاي‌ مسلمان‌ ايران‌ را متساوي‌ تضمين‌ كنند، و از همه‌ مهمتر حكومت‌ اسلامي‌، حكومت‌ مستضعفين‌ است‌.

«و نريد ان‌ نمن‌ علي‌الذين‌…»

بايد مستضعفين‌ به‌ قدرت‌ برسند. در حكومت‌ اسلامي‌ بحثي‌ از اشرافيت‌ نيست‌. حكومت‌ اسلامي‌ بايد تمام‌ حقوق‌ اقتصادي‌ و اجتماعي‌ را براي‌ همه‌ در يك‌ سط‌ح‌ تامين‌ كند، اين‌ آخرين‌ كلمه‌اي‌ بود كه‌ بنده‌ گفتم‌، و مط‌مئن‌ باشيد كه‌ حكومت‌ اسلامي‌ اگر فراغت‌ و مجال‌ بدهيد، تمام‌ اين‌ مسائل‌ را براي‌ ملت‌ مسلمان‌ ايران‌ تامين‌ خواهد كرد.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمه الله‌ و بركاته‌.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.