دعوت مفتی زاده برای شرکت در کنفرانس ۲۰ خرداد سنندج/ روزنامه اطلاعات
08 فروردین 1394 - 18:22
شناسه : 1100
3
بدین وسیله از هموطنان عزیز کرد دعوت میشود که از انواع کدورتها و اختلاف نظرهای شخصی چشم پوشی کنند و مصلحت ملت کرد را بر همه ملاحظات دیگر ترجیح دهند و در کنفرانس روز بیستم خرداد شرکت فرمایند.
منبع : روزنامه اطلاعات
پ
پ

سنندج- این اطلاعیه از سوی علامه احمد مفتی زاده انتشار یافت :

“بسم الله الرحمن الرحيم”

هموطن عزیز! گرفتاری ها و محرومیتهایی که ملت کرد از زمان برقراری نظام ستم پیشه شاهنشاهی از کورش تا آریامهر تحمل کرده و مبارزات و جانبازیهای این ملت بخاطر رفع ستمها بیش از آنست که قابل توصیف باشد. اکنون که قیام ملتهای مسلمان ایران به ثمر رسیده و بجای نظام ستمگر شاهنشاهی، نظام دادگستر جمهوری اسلامی استقرار یافته و مسئولان مملکت در برابر خواسته های ملت کرد از جمله حق مشروع خود مختاری حسن نیت نشان می دهند، هر انسان آگاه و دلسوز ملت کرد مکلف است آخرین امکانات خود را در راه استفاده صحیح از موفقیت و به خاطر سعادت و تأمین آینده ملت بکار گیرد. بدیهی است که در چنین مسئله ای فرد یا افراد ملت حق تصمیم گیری ندارند بلکه تنها راه منطقی اجتماع افرادی از همه قشرها و گروههای سیاسی است. تا از این طریق عدهی به نمایندگی انتخاب شوند و این وعده، طرحهای لازم را برای مذاکره با مقامات مسئول مملکت تهیه نمایند. افرادی که از این طریق انتخاب شوند میتوانند خود را نمایندگان ملت به حساب آورند و به نمایندگی مردم در خیر و صلاح آنان تصمیم بگیرند برای تأمین این منظور حیاتی و تشکیل چنین اجتماعی یکبار در سقز و بار دیگر در کرمانشاه کوشش شد که متاسفانه حوادثی موجب نرسیدن به نتیجه نهایی گردید .

اما به هر حال نمی توان بخاطر بعضی حوادث از آنچه مایه رستگاری و سعادت ملت کرد است چشم پوشید و ناچار بار دیگر از عموم صاحب نظران دلسوز کرد طی قطعنامه ای دعوت شده که در روز بیستم خرداد ماه جاری در سنندج حضور به هم رسانند و پس از مذاکرات و بررسی نظرات گوناگون و انتخاب بهترین آنها عدهای به نمایندگی انتخاب شوند تا بهترین طرح را برای تأمین خواسته های گوناگون ملت و از جمله تأمین حق خودمختاری کردستان در چارچوب جمهوری اسلامی ایران تهیه و تعقیب نمایند.

به عنوان تأکید دعوت نامه مندرج در قطعنامه مذکور بدین وسیله از هموطنان عزیز کرد دعوت میشود که از انواع کدورتها و اختلاف نظرهای شخصی چشم پوشی کنند و مصلحت ملت کرد را بر همه ملاحظات دیگر ترجیح دهند و در کنفرانس روز بیستم خرداد شرکت فرمایند. شرکت کنندگان در ساعت ۷ / ۵ صبح روز بیستم باید در مسجد جامع حاضر باشند. محل تشکیل اجتماعات و پذیرایی و استراحت قبلا آماده گردیده است.

“والسلام علیکم و رحمت الله و بركاته”

“برادر شما احمد مفتی زاده”

(اطلاعات ۱۳5۸/ ۳ / ۱۸ )

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.