بیانیه‌ی استاد کاک حسن امینی در مورد بازداشت مولوی فضل الرحمن کوهی
18 آذر 1398 - 6:54
شناسه : 64
1
جای تعجّب و تأسّف است که این روزها در کشور ما، اقداماتی صورت می‌گیرد که با هیچکدام از معیارها و موازین عقلی و سیاسی نمی‌گنجد، از یک سو در زمانی که مردم شریف ما زیر فشارِ شدید تحریم خارجی، و بیکاری و گرانیِ سرسام آور و طاقت فرسای داخلی، و تهدیدات همه جانبه قرار دارند.
نویسنده : اسلام کرد
پ
پ

به شیوه‌ای غیرمنتظره و باور ناکردنی یک هفته از بازداشت عالم مجاهد، داعی وارسته، مدافع شجاع حقوق اهل سنّت، جناب مولوی فضل الرحمن کوهی امام جمعه‌ی شایسته‌ی پشامک شهرستان سرباز بلوچستان و شش تن از همراهانش گذشت، این درحالیست که ایشان نه تنها در میان مردم بلوچ، بلکه مورد احترام جامعه‌ی اهل سنّت ایران می‌باشد، زیرا آنچه از ایشان دیده و شنیده‌اند مواقف و مطالب شجاعانه دینی، و حمایت آشکار از حقوق مذهبی و قانونی آنان بوده است.

جای تعجّب و تأسّف است که این روزها در کشور ما، اقداماتی صورت می‌گیرد که با هیچکدام از معیارها و موازین عقلی و سیاسی نمی‌گنجد، از یک سو در زمانی که مردم شریف ما زیر فشارِ شدید تحریم خارجی، و بیکاری و گرانیِ سرسام آور و طاقت فرسای داخلی، و تهدیدات همه جانبه قرار دارند، به گونه‌ای که شدیداً نیازمند مساعدت و دلجوئی می‌باشند، در این شرایط بغرنج و حساس، آتش خانمان سوز و ویرانگرِ افزایش بهای بنزین، و به تبع آن تمامیِ مایحتاج روزمرّه‌ی مردم، به جان آنان افروخته می‌شود!؟
و دیدیم که آنهمه خسارت جانی و مالی را به ارمغان آورد! از سوی دیگر در اوج نیاز به وحدت و همدلی و همکاری میان صاحبان مذاهب و گرایش‌های مختلف، و اقوام و ملّت‌های ایران، مسئولین حکومت شخصیّتی بسیار محبوب و مورد احترام اهل سنّت و مردم بلوچ را بخاطر بیان مشکلات و مطالبات آنان به دادگاه احضار و بازداشت نمایند!! و نتیجه‌ی زیانبار این اقدام نسنجیده را در آن منطقه و در سطح مملکت و حتی در خارج از مرزهای کشور، نادیده بگیرند! به راستی در این زمینه جز إنّا لله و إنّا إلیه راجعون چه باید گفت؟

اینجانب ضمن اعلام غیردینی و غیرقانونی بودن بازداشت و نگهداری جناب مولوی کوهی و همراهان، از مسئولین مربوطه درخواست نموده: بدون فوت وقت، و به جهت جلوگیری از تعمیق بیشتر شکاف میان حکومت و اهل سنّت در این اوضاع حسّاس، آنان را با احترام درخور، آزاد نمایند.

حسن امینی
حاکم شرع مردمی کردستان و
مدیر مدرسه‌ی علوم دینی امام بخاری سنندج
1398/09/12

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.