بیانیه‌ی استاد کاک حسن امینی حاکم شرع مردمی کوردستان نسبت به انتقال ماموستا کریکار به زندان ایتالیا
10 فروردین 1399 - 14:17
شناسه : 1152
8
اگر خدای ناکرده برای این شخصیتِ مجاهد، در زندان ایتالیا اتفاقی ناگوار رخ دهد، همه‌ی آنها به ویژه کشورهای اسلامی که در این زمینه سکوت پیشه کنند در پیشگاه خدا و خلق، مسئول خواهند بود.
پ
پ

بسم الله الرحمن الرحیم

اطلاع پیدا کردیم که حکومت نروژ، عالمِ دانشمند و داعیِ بزرگ مسلمانِ کورد، جناب آقای استاد نجم الدین فرج احمد مشهور به ماموستا کریکار را که در این کشور زندانی بود به کشور ایتالیا منتقل و تحویل داده است، این در حالیست که مرض خطرناک و بشدت واگیر و نابود کننده‌ی کرونا در کشور ایتالیا بیشتر از سایر کشورها شایع شده و قربانی گرفته است. به گونه‌ای که محل امنی در سراسر آن کشور وجود ندارد. این اقدام دولت نروژ، و نگهداشتن این شخصیت در زندان توسط حکومت ایتالیا، به منزله‌ی در معرض مرگ قراردادن و اعدام تدریجی او می‌باشد. لذا انتظار جامعه‌ی اسلامی ،ملت کورد و، هر انسان آزاده‌ و معتقد به حقوق انسان، از سازمان‌های مدافع حقوق بشر، این است که جلو این جنایت را گرفته وحکومت ایتالیا را وادار به آزادی ماموستا کریکار یا انتقال او به کشوری امن نمایند.

اگر خدای ناکرده برای این شخصیتِ مجاهد، در زندان ایتالیا اتفاقی ناگوار رخ دهد، همه‌ی آنها به ویژه کشورهای اسلامی که در این زمینه سکوت پیشه کنند در پیشگاه خدا و خلق، مسئول خواهند بود. چراکه پیامبر اسلام می‌فرماید:
«من رأی منکم منکراً فلیغیّره بیده، فإن لم یستطع فبلسانه …»
این، بدترین منکَر و جنایت است که یک انسان، حکم زندانِ محدود داشته باشد، با این وجود او را در معرضِ خطر مرگ تدریجی و همراه شکنجه قرار بدهند!!؟.

لازم میدانم این واقعیّت را بیان کنم که دفاع و حمایت من از این شخصیّتِ مبارز، بعنوان اشتراکات در انسانیّت، مسلمانی، کوردبودن و اهل سنّت بودن است نه به عنوان همفکر و هم اندیشه بودن.

بەامید رفع مشکل از این داعی شجاع.

حسن امینی
حاکم شرع مردمی کردستان
۹۹/۱/۱۰
۲۰۲۰/۳/۲۹

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.