اعلامیه علامه مفتی زاده خطاب به کلیه صاحبنظران مذهبی – سیاسی – ملی/ روزنامه اطلاعات
08 فروردین 1394 - 18:06
شناسه : 1093
2
این اطلاعیه دیروز از طرف علامه احمد مفتی زاده خطاب به کلیه صاحبنظران مذهبی - سیاسی - ملی با هر نوع ایدئولوژی و نظر و اندیشه فکری و سیاسی انتشار یافت.
منبع : روزنامه اطلاعات
پ
پ

سنندج- این اطلاعیه دیروز از طرف علامه احمد مفتی زاده خطاب به کلیه صاحبنظران مذهبی – سیاسی – ملی با هر نوع ایدئولوژی و نظر و اندیشه فکری و سیاسی انتشار یافت:

بسم الله الرحمن الرحیم۔ هموطنان عزیز گرفتاریها و محرومیتهایی که ملت کرد را زمان رژیم ستم پیشه شاهنشاهی از کورش تا آریامهر تحمل کرده و در این راه جانبازی ها و فداکاری هایی داده است که برگهای زرین تاریخ را با خون شهدای خود به ثبت رسانیده است و اکنون که قیام با عظمت ملتهای مسلمان ایران به ثمر رسیده به جمهوری اسلامی با نظام دادگستر خود جایگزین رژیم فاشیست و دیکتاتوری شاهنشاهی شده است. ملت کرد همانند سایر ملتهای آزاده ایران از کلیه حقوق ملی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی باید برخوردار باشد و برای تهیه و تنظیم برخورداری از این حقوق شرعی و انسانی و به دست آوردن خودمختاری در چارچوب جمهوری اسلامی ایران مستقل با تمامیت و حاکمیت قاطع ارضی آن وظیفه بسیار سنگین دینی و مذهبی و انسانی بر دوش یکایک هموطنان کرد سنگینی میکند که برای تهیه و تنظیم برنامه صحيح و درست در این زمینه روز بیستم خرداد ماه جاری در سنندج گرد هم آیند و برای تعیین این حق انسانی و احتماعی و شرعی با هم تبادل نظر و کلیه آراء و نظرات صاحبنظران مذهبی و سیاسی و ملی را یک برنامه کامل و شامل تنظیم نماییم. لذا بار دیگر تاکید میکند که حضور کلیه برادران و هم میهنان و همرزمان کرد در این گردهمایی بسیار ضروری و حیاتی است. بار دیگر به خاطر اینکه اشتباهی برای هیچیک از مبارزین و آزادگان پیش نیاید تاکید می نماید که این دعوت و گردهمایی خاص یک قشر با یک حزب و یک ایدئولوژی مخصوص نیست بلکه تمام صاحبنظران مذهبی، سیاسی و ملی باید در این گردهمایی شرکت فرمایند.

والسلام علیکم و رحمة الله و بركاته.

احمد مفتی زاده

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.